Aktualności

Noble Securities podnosi wycenę akcji MCI Capital ASI S.A. do 30,40 zł

16.12.2020 Pobierz PDF

Raport wydano przy cenie akcji spółki w wysokości 15 zł.

„Kluczowym wydarzeniem ostatnich miesięcy w spółce było podpisanie w połowie października przedwstępnej umowy sprzedaży ATM S.A. za 533 mln zł. Nie widać tego jeszcze w wynikach 1-3Q20.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ogłoszone wezwanie na akcje PEM, planowane połączenie z tą spółką, ogłoszoną politykę dywidendową i planowany debiut Answear.com.

Mimo spadku dyskonta ceny akcji MCI Capital do wartości księgowej, w dalszym ciągu wynosi ono ponad 40%. Po aktualizacji prognoz, wycena akcji MCI Capital zostaje podniesiona z 24,9 zł do 30,4 zł.

SZEREG DOBRYCH WYJŚĆ

17 października MCI poinformował o zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży ATM S.A. za 533,3 mln zł. Na przełom roku planowany jest debiut giełdowy spółki Answear.com, która w okresie 1-3Q20 wygenerowała 263 mln zł przychodów (+29% r/r), 18 mln zł EBITDA oraz 12 mln zł zysku z działalności operacyjnej. Upublicznienie Answear.com prawdopodobnie dodatkowo poprawi tegoroczne wyniki MCI Capital i ułatwi docelowe wyjście z tej spółki przez MCI.TechVentures 1.0. FIZ.

POLITYKA DYWIDENDOWA, POŁĄCZENIE Z PEM

Zarząd MCI Capital ogłosił politykę dywidendową od 2021 roku. Na wypłatę ma być przeznaczone 1-2% wartości księgowej, co przy dyskoncie ok. 50% implikuje 2-4% potencjalnego DY dla akcjonariuszy. Połączenie z PEM to kolejny etap porządkowania i upraszczania Grupy MCI. Regularna wypłata dywidendy może docelowo zmniejszyć dyskonto do NAV.”

Pałna treść Raportu

Rekomendacja została opracowana przez Noble Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

16.12.2020 Pobierz PDF