Strategia inwestycyjna

Strategia MCI skupiona jest na inwestycjach w gospodarkę cyfrową i climatech, w obszarze ekspansji i wykupów (expansion and buyout) w Europie Centralnej i Wschodniej.

Preferowana wielkość inwestycji to 25-100M EUR w pojedynczy projekt inwestycyjny.
MCI zamierza realizować 2 – 3 inwestycje rocznie, w tym w obszarze zielonej transformacji/climatech. Oczekuje się, że inwestycje w czyste technologie będą stanowić około 20% całego portfela MCI.

Digital climatech

MCI zamierza inwestować w obszarze zielonej transformacji w firmy technologiczne/cyfrowe, które zarządzają, optymalizują i administrują infrastrukturą w obszarze efektywności energetycznej, gospodarki o obiegu zamkniętym i podobnych podsektorach.

 

Digital disruption

MCI preferuje inwestycje w tzw. czyste modele internetowe (tzw. Digital Disruptors). Koncentrujemy się na spółkach z obszaru ecommerce & marketplaces, fintechs & payments oraz software as a service.

Digital infrastructure

MCI bierze pod uwagę inwestycje w spółki działające w obszarze infrastruktury internetowej, takie jak telekomy [Fiber, 5G] i centra gromadzenia i przetwarzania danych oraz infrastrukturę logistyczną dla ecommerce.

Digital transformation

MCI wspiera inwestycyjnie spółki, które po osiągnięciu wiodącej pozycji w tradycyjnej gospodarce, mają ambicje, aby docelowo dominująca cześć biznesu była generowana w kanałach cyfrowych lub w oparciu o procesy cyfrowe.

Aktywnie budujemy pipeline w Polsce, CEE, Grecji i Austrii.
Analizujemy inwestycje z krajów nordyckich, pozostałych krajów Europy oraz Izraela, jeśli identyfikujemy przewagi związane z naszym doświadczeniem lub pozycją w CEE.