Aktualności

Zmiany w Radzie Nadzorczej MCI Management

15.05.2001 Pobierz PDF

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, WZA MCI Management podjęło decyzję o zmianie składu Rady Nadzorczej Spółki. Weszli do niej m.in. przedstawiciele funduszy, które nabyły akcje Spółki.
W skład Rady Nadzorczej weszli: Waldemar Gębuś, dyrektor departamentu zarządzania aktywami
w PTE DOM, Robert Oślak z funduszu inwestycyjnego CA IB oraz Aleksander Kierski, były dyrektor zarządzający inwestycjami funduszu private equity Innova Capital.
„Uważamy, że nowi członkowie Rady Nadzorczej będą wspierali Spółkę swoim doświadczeniem
i know-how, a pojawienie się pana Aleksandra Kierskiego będzie pomocne w planach MCI związanych z budową funduszu private equity. Sądzę, iż jest to sygnał, że fundusze traktują inwestycję w MCI jako długoterminową.” – powiedział Tomasz Czechowicz, Prezes MCI Management.
Aleksander Kierski – będąc dyrektorem funduszu Innova Capital odpowiadał za inwestycje. Wcześniej pracował dla funduszu AIG New Europe, był partnerem Baring Private Equity Partners w Paryżu
i Genewie, spędził dwa lata w firmie Arthur Andersen i dwa lata w firmie oprogramowania komputerowego Postech. W czasie swojej kariery Kierski sfinalizował 18 transakcji inwestycyjnych
o łącznej wartości ponad 160 milionów USD. Aleksander Kierski ukończył studia na australijskim Uniwersytecie w Sydney i uzyskał tytuł MBA w Szkole Biznesu w Lozannie, w Szwajcarii.
Robert Oślak – jest absolwentem Prywatnej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie. Pracuje dla funduszu inwestycyjnego CA IB, gdzie odpowiada za analizy rynkowe i rozwijanie nowych inwestycji. Wcześniej związany był z funduszem inwestycyjnym DWS Polska jako analityk oraz Fidelia Trust Fund Company. Od 2000 roku jest członkiem Rady Nadzorczej Jupiter NFI.
Waldemar Gębuś – ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie i jest doktorantem Kolegium Zarządania i Finansów przy SGH w Warszawie. Karierę zawodową zaczynał jako makler w DM Magnus SA w Krakowie, następnie był doradcą inwestycyjnym w Raiffeisen Capital&Investment Polska w Warszawie, od 1997 roku zajmował stanowisko dyrektora zespołu zarządzania portfelami
w PDM Pioneer SA. Obecnie pełni funkcję dyrektora departamentu zarządzania aktywami
w Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym DOM SA w Warszawie. Waldemar Gębuś był członkiem Rady Nadzorczej InfoRes SA w Rzeszowie w latach 1997-1999 oraz firmy Novita SA w Zielonej Górze w latach 1997-2000.
MCI jest funduszem Technology Venture Capital wyspecjalizowanym w branży IT. Celem działalności funduszu jest wspomaganie wybranych przedsiębiorstw działających na polskim rynku teleinformatycznym przez wspieranie ich kapitałem, wiedzą i doświadczeniem. W skład grupy MCI wchodzą spółki: JTT Computer, CCS S.A., Poland.com S.A., Bankier.pl S.A., Process4E S.A., Polski Portal Ubezpieczeniowy S.A., Travelplanet.pl S.A. oraz CUBETEAM.com. S.A.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dyrektor Marketingu i PR MCI Management S.A. THE ROWLAND COMPANY
Edyta Jaroszkiewicz Eliza Misiecka
Tel.: 874-58-83 Tel.: 651-64-40

15.05.2001 Pobierz PDF