Digital DNA
Private Equity

Aktualności

Windeln.de (Spółka) z portfela MCI.TechVentures (MCI.TV, Fundusz), pozyskała nowych istotnych azjatyckich inwestorów.

08.03.2019 Pobierz PDF
  • Spółka zajmuje się sprzedażą online produktów dziecięcych oraz dla młodych mam, na rynkach Europy Zachodniej oraz w Chinach.
  • Windeln.de to notowana na giełdzie we Frankfurcie spółka z Funduszu MCI.TV, skupionego na inwestycjach w obszarze szybkiego wzrostu (late VC/Growth) w Europie, znajdująca się w portfelu od 2015 roku.
  • Nowi inwestorzy objęli akcje spółki warte ok. 10,1 mln euro.

Przeprowadzone podwyższenie kapitału pomoże w realizacji przyjętych w ostatnich miesiącach planów, co do strategii dalszego rozwoju Spółki. Operacje w Europie podlegają przeglądowi i restrukturyzacji, podczas gdy znaczące środki zostaną przeznaczone na dalsze przyśpieszenie wzrostu w Chinach – nacisk zostanie położony na optymalizację asortymentu produktów oraz rozszerzenie logistyki i sieci sprzedaży na tym największym azjatyckim rynku.

Prezes spółki ds. Finansów, Dr Nikolaus Weinberger, komentuje udany proces podwyższenia kapitału: „Dzięki tej transakcji, umacniamy naszą bazę kapitałową i możemy selektywnie inwestować w zrównoważony wzrost. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się rozszerzyć bazę inwestorów w naszym największym regionie sprzedaży – Azji. Co więcej, ten krok pozwoli nam dalej pogłębiać naszą ekspertyzę i aktywnie wykorzystywać ją w Chinach”.

„MCI aktywnie wspiera Windeln w procesie zmian i bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc w pozyskaniu nowych inwestorów dla spółki. ” – mówi Wojciech Walniczek, Senior Investment Director w MCI. „Nowi azjatyccy inwestorzy są dla Windeln gwarancją jeszcze szerszego dostępu do chińskiego rynku, a to pozytywnie wpłynie na możliwości dystrybucyjne i pozycję strategiczną firmy. Wierzymy, że nowa strategia oraz zmiany zachodzące w spółce już w najbliższym czasie przyniosą oczekiwane efekty, w obszarze przychodów jak i dochodowości. Nie ustajemy w działaniach mających na celu wsparcie spółki w wypracowaniu zamierzonych rezultatów.” – dodaje Walniczek.

08.03.2019 Pobierz PDF