Aktualności

WIELKA GALA EVERESTY 2007.NAGRODY PIĄTEJ EDYCJI KONKURSU MCI PRZYZNANE

05.06.2007 Pobierz PDF

Dnia 1 czerwca 2007 w Atrium Hotelu Sofitel we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Everesty 2007. Fundusz MCI Management SA od pięciu lat organizuje konkurs w obrębie portfela , w ramach którego przyznawane są nagrody Everesty . Wyróżnienie to ma na celu pozytywne motywowanie najlepszych zarządów spółek portfelowych, budowanie pozytywnej konkurencyjności w ramach portfela, podkreślanie pozytywnych wzorców i zachowań, budowanie kultury organizacyjnej grupy MCI.

W tym roku zwycięzcami zostali :

– Spółka Hoopla.pl (sklep internetowy AGD/RTV – www.hoopla.pl ) w kategorii
Najlepszy Zarząd 2006 za:

-Wygenerowanie i egzekucje sześciokrotnego wzrostu sprzedaży
-Sprawną logistyka i procesy zarządzania klientami
-Osiągnięcie etapu rozwoju / Pre-IPO

– Spółka One-2-One (integrator rozwiązań mobilnych ) w kategorii
Najlepszy Exit 2006 za :

– Sukces IPO, przy 6% wyjściu
– 60 razy zainwestowany kapitał
– Stopa zwrotu IRR bliska 200%

– Czeska Spółka Nostromo (dostawca kontentu i gier ) w kategorii
Najlepsza Inwestycja roku 2006 za :

-Międzynarodowe operacje
-Unikalny kontent mobilny
– Zespół zarządzający

Nagrody dla zwycięzców zostały wręczone osobiście przez Gościa Specjalnego uroczystości
Pana dr Ludwika Sobolewskiego Prezesa Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych , który otworzył Galę prezentacją :W stronę regionalnego centrum finansowego Europy Środkowo –Wschodniej .Nowe projekty wzmacniające rynek .

Następnie Pan Wojciech Siewierski członek Rady Nadzorczej funduszu MCI , Partner w Mitsui Ventures w Dolinie Krzemowej w Kalifornii wygłosił prelekcję na temat Venture Capital z perspektywy Doliny Krzemowej .

Przed uroczystym wręczeniem nagród Prezes MCI Management SA Pan Tomasz Czechowicz podsumował wydarzenia roku 2006 w funduszu oraz nakreślił nowy model strategii rozwoju na lata 2007 -2010 .

Wieczór miał charakter ekskluzywny , zgromadził ponad 100 osób w tym Zarządy Portfela MCI oraz gości specjalnych z czołowych polskich instytucji finansowych ( banków , domów maklerskich , kancelarii i firm doradczych ) .

„Nasza obecność na gali, nie przez przypadek noszącej nazwę najwyższego szczytu świata, po raz piąty dowodzi, że mądra współpraca funduszy z przedsiębiorcami i zarządami spółek jest korzystna dla wszystkich stron. Jesteśmy systemem naczyń połączonych. Nagroda za najlepsze wejście (inwestycję) nie byłaby możliwa bez due diligence, które doprowadziło nas do przekonania o wysokiej jakości zarządu i ekspansywności modelu biznesowego Nostromo. Nagroda za najlepszy zarząd osiągający skokowy przyrost wartości nie byłaby łatwa do osiągnięcia przez Hoopla bez mentora wspierającego spółkę finansowo i strategicznie, motywacyjnie i marketingowo, w public relations i poszukiwaniu aliansów. W przypadku One-2-One nagroda za najlepsze wyjście, w którym MCI osiągnęła ponad 60-krotne przebicie, jest naszym wspólnym sukcesem opartym na przenikliwości decyzji inwestycyjnej, świetnym zarządzie oraz naszym wsparciu strategicznego planowania rozwoju i przejęć” –powiedziała Anna Hejka ,Partner Funduszu MCI Management SA .

05.06.2007 Pobierz PDF