Aktualności

Spółki Morele i Pigu z portfela funduszu MCI łączą siły. Powstanie jeden z największych graczy na rynku e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej.

14.11.2018 Pobierz PDF
  • Grupa Morele i Grupa Pigu wchodzą w skład nowego holdingu, w którym MCI będzie posiadać ponad 50 proc. udziałów.
  • Celem konsolidacji jest wzmocnienie potencjału rozwojowego nowego podmiotu poprzez uzyskanie licznych synergii operacyjnych.
  • Holding będzie platformą do konsolidacji innych podmiotów w regionie; jego celem jest osiągnięcie poziomu 1 mld euro przychodów w ciągu najbliższych 5 lat.
  • Holding pozyskał 56 mln PLN finansowania na dalszy rozwój.

Morele i Pigu – spółki portfelowe funduszu MCI.TechVentures, wejdą w skład nowo powstającego holdingu. Obie spółki są liderami rynku e-commerce w krajach macierzystych – Morele w Polsce w segmencie elektroniki, Pigu w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia). Fuzja jest realizacją zapowiedzi Funduszu, który na pewnym etapie rozwoju obu spółek ogłosił zamiar połączenia ich potencjałów i stworzenia platformy do dalszej konsolidacji rynku e-commerce w regionie. W nowopowstałym holdingu MCI będzie posiadać ponad 50 proc. udziałów.

– Obie spółki notują bardzo dynamiczne wzrosty zarówno w zakresie przychodów, jak również oferowanych produktów. Dzięki skutecznej strategii zdobyły pozycje podmiotów wiodących w krajach, z których się wywodzą. Mają potencjał nie tylko rozwijać się organicznie, ale również z sukcesami konsolidować rynek. Naszym zamiarem jest, by składający się z udziałów obu spółek holding, stał się w niedalekiej przyszłości platformą do konsolidacji innych podmiotów w regionie – powiedział Maciej Kowalski, Partner w Grupie MCI.

Przedstawiciele Morele i Pigu oczekują, że wspólny podmiot skorzysta na synergiach w obszarze ujednolicenia rozwiązań technologicznych, powiększonej oferty dla klientów oraz logistyki i marketingu. Obie spółki będą wspólnie doskonalić platformę, która uzyska funkcjonalność jednego z najbardziej zaawansowanych marketplace’ów na rynku.

Wspólny zarząd, odrębne marki

Pomimo powstanie holdingu, obie spółki zachowają odrębną tożsamość korporacyjną i nadal funkcjonować będą na swoich rynkach docelowych pod obecnymi brandami i obecnymi zarządami. Dodatkowo, zarząd holdingiem oraz rynkiem polskim został powierzony Michałowi Pawlikowi, dotychczasowemu prezesowi oraz założycielowi Morele.net, a wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za kraje bałtyckie zostanie Dainius Liulys – dotychczasowy prezes i współzałożyciel Pigu.

14.11.2018 Pobierz PDF