RB nr 1/2008 (02.01.2008)

Komisja Nadzoru Finasowego
Temat: Oświadczenie Emitenta w sprawie zasad ładu korporacyjnego, które nie zostały przyjęte lub przyjęte do stosowania w ograniczonym zakresie
Podstawa prawna: § 29 ust 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Zarząd MCI Management S.A.. oświadcza, iż zgodnie z przyjętymi przez Giełdę Papierów Wartościowych zasadami ładu korporacyjnego, zawartymi w dokumencie „Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW”, będącym załącznikiem do Uchwały nr 12/1170/2007 Rady Giełdy z dnia 4 lipca 2007 roku, dla zapewnienia przejrzystości relacji spółek giełdowych z ich otoczeniem rynkowym oraz wzmocnienia konkurencyjności rynku giełdowego, MCI Management S.A. stosuje w całości większość zasad objętych przedmiotowym dokumentem, z wyjątkiem zasad opisanych poniżej, które w chwili obecnej nie są stosowane lub są stosowane w ograniczonym zakresie, z przyczyn niezależnych od Spółki.

II. Dobre praktyki realizowane przez zarządy spółek giełdowych
1. Spółka prowadzi korporacyjną stronę internetową i zamieszcza na niej:
5) W przypadku, gdy wyboru członków organu spółki dokonuje walne zgromadzenie – udostępnione spółce uzasadnienia kandydatur zgłaszanych do zarządu i rady nadzorczej wraz z życiorysami zawodowymi, w terminie umożliwiającym zapoznanie się z nimi oraz podjęcie uchwały z należytym rozeznaniem,
Stanowisko Emitenta w sprawie stosowania tej zasady:
Spółka zobowiązuje się do przestrzegania powyższej zasady w przypadku otrzymania od akcjonariuszy przez planowaną datą walnego zgromadzenia informacji objętych zakresem powyższej zasady.

6) Roczne sprawozdanie z działalności rady nadzorczej, z uwzględnieniem pracy jej komitetów, wraz z przekazaną przez radę nadzorczą oceną pracy rady nadzorczej oraz systemu kontroli wewnętrznej i systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla spółki.
Stanowisko Emitenta w sprawie stosowania tej zasady:
O formie, treści i zakresie sprawozdania z działalności rady nadzorczej Spółki zdecydują członkowie rady nadzorczej Spółki na najbliższym posiedzeniu rady.

7) Pytania akcjonariuszy dotyczące spraw objętych porządkiem obrad, zadawane przed i w trakcie walnego zgromadzenia, wraz z odpowiedziami na zadawane pytania,
Stanowisko Emitenta w sprawie stosowania tej zasady:
Emitent co do zasady deklaruje wolę wypełniania obowiązków płynących z powyższej zasady, z zastrzeżeniem, że realizacja tej zasady nastąpi zgodnie z przepisami prawa tj. art. 428 ksh, który w § 1 stanowi, iż podczas obrad walnego zgromadzenia zarząd Spółki jest obowiązany do udzielenia akcjonariuszowi na jego żądanie informacji dotyczących spółki w przypadku, gdy jest to uzasadnione dla oceny sprawy objętej porządkiem obrad. Ponadto Emitent wskazuje, iż zgodnie z § 2 powyższego artykułu, odmówi udzielenia informacji w przypadku gdy: mogłoby to wyrządzić szkodę spółce albo spółce z nią powiązanej, albo spółce lub spółdzielni zależnej, w szczególności przez ujawnienie tajemnic technicznych, handlowych lub organizacyjnych przedsiębiorstwa oraz w przypadku gdy mogłoby to narazić członka zarządu na poniesienie odpowiedzialności karnej, cywilnej lub administracyjnej. Emitent oświadcza ponadto, iż zgodnie z art.428 § 3 oraz § 4 ksh w uzasadnionych przypadkach zarząd Emitenta może udzielić informacji: na piśmie nie później niż w terminie dwu tygodni od dnia zakończenia walnego zgromadzenia oraz może udzielić informacji dotyczących Spółki poza walnym zgromadzeniem przy uwzględnieniu ograniczeń, o których Emitent wspomniał powyżej. W związku z powyższym Emitent umieści na stronie internetowej pytania akcjonariusza (akcjonariuszy) wraz z odpowiedziami niezwłocznie po zaistnieniu lub spełnieniu warunków, o których mowa w przytoczonym powyżej art. 428 ksh.

12) W przypadku wprowadzenia w spółce programu motywacyjnego opartego na akcjach lub podobnych instrumentach – informację na temat prognozowanych kosztów jakie poniesie spółka w związku z jego wprowadzeniem.
Stanowisko Emitenta w sprawie stosowania tej zasady:
Prognozy dotyczące kosztów, o których mowa w przedmiotowej zasadzie, zawarte są w corocznych prognozach wyników Spółki, publikowanych w formie raportu bieżącego i rewidowanych w kwartalnych raportach finansowych. Dodatkowo szczegółowa informacja na temat poniesionych kosztów programów motywacyjnych jest zawarta w audytowanych półrocznych i rocznych sprawozdaniach finansowych Spółki. Powyższe raporty są umieszczane na stronach internetowych Spółki.

III. Dobre praktyki stosowane przez członków rad nadzorczych
1. Poza czynnościami wymienionymi w przepisach prawa, rada nadzorcza powinna:
2) Raz w roku dokonać i przedstawiać zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu ocenę swojej pracy
Stanowisko Emitenta w sprawie stosowania tej zasady:
O formie, treści i zakresie przedmiotowej oceny zdecydują członkowie rady
nadzorczej Spółki na najbliższym posiedzeniu rady

Data publikacji raportu: 02/01/2008 21:09