Aktualności

Puls Biznesu: IAI urośnie o ponad 30 proc. w tym roku

20.10.2022 Pobierz PDF

Platforma dla e-sklepów z portfela MCI urośnie w tym roku o ponad 30 proc. Po zakupach na Węgrzech rozważa kolejne transakcje mimo rosnących kosztów finansowania – czytamy w Pulsie Biznesu.

– Wyceny wszystkich spółek technologicznych poszły w dół. Erozja jest spektakularna, w wielu przypadkach to 50-70 proc. od ubiegłorocznego szczytu. Wtedy wyceny były zbyt wysokie, teraz z kolei mnożniki są – naszym zdaniem – zaniżone, bo rynek e-handlowy ciągle mocno rośnie. Spadek wycen sprawia, że potencjalne akwizycje są bardziej atrakcyjne, więc monitorujemy rynek. Patrzymy na kraje Europy Środkowej i Wschodniej. W Polsce szukamy spółek, które mogłyby poszerzyć naszą ofertę produktową i zwiększyć udział w rynku – mówi Jarosław Mikos, prezes IAI.

– W tym roku, uwzględniając ubiegłoroczną węgierską akwizycję, obsługiwane przez nas e-sklepy wygenerują 16 mld zł GMV. Przełoży się to dla nas na ok. 160 mln zł przychodów i 38 mln zł zysku na poziomie EBITDA. Biznes ciągle rośnie w szybkim tempie, a w drugim półroczu dynamika nawet przyspieszyła mimo gorszej koniunktury na rynku e-handlowym. Rośniemy teraz w tempie powyżej 30 proc. rocznie i w przyszłym roku chcemy utrzymać tempo – dodaje Jarosław Mikos.

Więcej w załączonym pliku.

20.10.2022 Pobierz PDF