Aktualności

Przychody Windeln, spółki z porfela MCI.TechVentures, wzrosły w 3Q o 30% r/r

23.11.2016 Pobierz PDF

Windeln.de – wiodący europejski sklep internetowy z produktami dla dzieci – opublikował wyniki finansowe po trzecim kwartale 2016 roku. W okresie od stycznia do września przychody niemieckiej spółki wyniosły 137,6 mln EUR, co oznacza wzrost o 30 proc. r/r.

Przychody wygenerowane przez segment Sklepów Zagranicznych (tj. prowadzonych w krajach europejskich innych niż Niemcy: feedo, bebitus, pannolini, windeln.ch) wzrosły od początku 2016 roku o 400 proc. W trzecim kwartale 2016 roku ten dział biznesu windeln.de odpowiadał już za 31 proc. całości przychodów.
Równocześnie segment Sklepu Niemieckiego wygenerował przychody na poziomie podobnym co rok temu (97,3 mln EUR) mimo rezygnacji z marek o niższej kontrybucji do przychodów w celu obniżenia poziomu skomplikowania działalności operacyjnej.
Biznes prowadzony z chińskimi konsumentami za pośrednictwem Sklepu Niemieckiego znacząco wzrósł w trzecim kwartale po przejściowym spadku kwartał wcześniej w wyniku zmian regulacyjnych. We wszystkich trzech kwartałach 2016 roku chińska część biznesu windeln.de zanotowała lekki wzrost. Sklep uruchomiony przez windeln.de na platformie Alibaba’s Tmall Global na początku sierpnia po raz pierwszy pozytywnie przyczynił się do tego wyniku.

 

Cały raport okresowy spółki dostępny jest pod linkiem.

23.11.2016 Pobierz PDF