Digital DNA
Private Equity

Aktualności

Ponad 4 miliony na plus.

25.08.2005 Pobierz PDF

MCI Management S.A. zanotowała w I półroczu 2005 r. zysk netto w wysokości 4,06 mln zł, o ponad 1 mln zł wyższy w porównaniu do I półrocza 2004 r. Na pozytywne wyniki funduszu złożyły się wyjścia ze spółek przeprowadzone w pierwszym kwartale oraz wzrost wyceny portfela. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,18 mln zł po uwzględnieniu znaczących kosztów programów opcji w spółkach Grupy.
Fundusz przewiduje dalszą poprawę wyników w drugim półroczy , między innymi w związku z pomyślnie przeprowadzoną ofertą publiczną Travelplanet.pl SA , która zwiększy wyniki skonsolidowane funduszu o kolejne 3 mln zł.
W pierwszym półroczu MCI przeprowadziło dwa pełne wyjścia z inwestycji (Proces4e i ADAX CK) poprzez sprzedaż do inwestorów branżowych , przeprowadzano trzy nowe inwestycje portfelowe (Clix – producent systemów CRM dla SMB , Comtica – systemy interaktywne i portale mobilne oraz Hoopla – ecommerce AGD/RTV ) . Głównym wydarzeniem pozostaje pierwsza publiczna oferta spółki portfelowej Travelplanet.pl , która została przeprowadzona w czerwcu 2005.

„MCI kontynuuje prace nad nowymi inwestycjami. Szacuję , iż zakończymy rok 2005 z minimum 5 nowymi inwestycjami. Sytuacja po pierwszym półroczu wskazuje również na możliwość zakończenia roku z istotnie silniejszymi zyskami , niż w roku ubiegłym” – Powiedział Tomasz Czechowicz , Prezes Zarządu MCI Management SA

25.08.2005 Pobierz PDF