Połączenie MCI i PEM – informacje

Aktualności

Noble Securities wycenia akcje MCI Capital na 24,9 zł. Kurs spółki od dwóch tygodni na historycznym poziomie.

20.07.2020 Pobierz PDF

Raport wydano przy cenie akcji spółki w wysokości 12,1 zł. Obecnie akcje MCI Capital od blisko dwóch tygodni osiągają najwyższą od 5 lat cenę powyżej 13 zł (13,6 zł według kursu zamknięcia z 20 lipca).

„Ostatnie wydarzenia w spółce to wykonanie umowy sprzedaży pakietu akcji Frisco.pl oraz informacja o poszukiwaniu inwestora dla ATM. Obawy związane z negatywnym wpływem koronawirusa na wyniki spółki okazały się nieuzasadnione. MCI dysponuje rezerwą płynności i obniża zadłużenie zewnętrzne. Dyskonto w wycenie akcji w stosunku do NAV zmniejszyło się w ostatnich miesiącach, ale dalej jest wysokie. Po aktualizacji prognoz, wycena akcji MCI Capital zostaje podniesiona do 24,9 zł (vs 21,9 zł w poprzednim raporcie).

MCI w swojej polityce inwestycyjnej skupia się na cyfrowej transformacji. Tymczasem COVID-19 wpłynął m.in. na wzrost znaczenia pracy zdalnej, istotne przyrosty sprzedaży w kanale e-commerce, ogólne przyspieszenie cyfrowej transformacji oraz wzrost zainteresowania usługami cyfrowymi. Wszystko to sprawia, że większość spółek portfelowych MCI może skorzystać na tych trendach.”

Pełna treśc raportu: Raport Noble Securities

Rekomendacja została opracowana przez Noble Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

20.07.2020 Pobierz PDF