Digital DNA
Private Equity

Aktualności

Noble Securities wycenia akcje MCI Capital na 24,9 zł. Kurs spółki od dwóch tygodni na historycznym poziomie.

20.07.2020 Pobierz PDF

Raport wydano przy cenie akcji spółki w wysokości 12,1 zł. Obecnie akcje MCI Capital od blisko dwóch tygodni osiągają najwyższą od 5 lat cenę powyżej 13 zł (13,6 zł według kursu zamknięcia z 20 lipca).

„Ostatnie wydarzenia w spółce to wykonanie umowy sprzedaży pakietu akcji Frisco.pl oraz informacja o poszukiwaniu inwestora dla ATM. Obawy związane z negatywnym wpływem koronawirusa na wyniki spółki okazały się nieuzasadnione. MCI dysponuje rezerwą płynności i obniża zadłużenie zewnętrzne. Dyskonto w wycenie akcji w stosunku do NAV zmniejszyło się w ostatnich miesiącach, ale dalej jest wysokie. Po aktualizacji prognoz, wycena akcji MCI Capital zostaje podniesiona do 24,9 zł (vs 21,9 zł w poprzednim raporcie).

MCI w swojej polityce inwestycyjnej skupia się na cyfrowej transformacji. Tymczasem COVID-19 wpłynął m.in. na wzrost znaczenia pracy zdalnej, istotne przyrosty sprzedaży w kanale e-commerce, ogólne przyspieszenie cyfrowej transformacji oraz wzrost zainteresowania usługami cyfrowymi. Wszystko to sprawia, że większość spółek portfelowych MCI może skorzystać na tych trendach.”

Pełna treśc raportu: Raport Noble Securities

Rekomendacja została opracowana przez Noble Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

20.07.2020 Pobierz PDF