Aktualności

NaviExpert z portfela MCI. TechVentures wspólnie z LINK4 opracowują produkt ubezpieczeniowy wyceniany zgodnie ze stylem jazdy kierowcy

26.09.2016 Pobierz PDF

NaviExpert z portfela funduszu MCI. TechVentures zarządzanego przez Grupę Private Equity Managers, razem z LINK4 pracują nad ubezpieczeniem komunikacyjnym, którego wycena zależeć będzie od stylu jazdy kierowcy.

Współpraca między NaviExpert i LINK4 trwa od ponad roku. Od tego czasu ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenie komunikacyjne wraz z nawigacją NaviExpert wzbogaconą o moduł telematyczny „Bezpieczna jazda z LINK4”. Statystyki zebrane na podstawie badań kierowców pokazują, że ci którzy używają tej aplikacji jeżdżą bezpieczniej. Zgodnie z zapowiedzią LINK4 będą oni mogli płacić mniej za polisę.

Aplikacja nie tylko gromadzi dane, które pozwalają na określenie stylu jazdy kierowców. Za jej pośrednictwem kierujący pojazdami otrzymują też wskazówki, dzięki którymi są w stanie poprawić styl prowadzenia auta.

Oprócz niższej składki na ubezpieczenie, dodatkową motywacją dla kierowców, by jeździć płynnie i zgodnie z przepisami, są konkursy organizowane cyklicznie przez LINK4. System przygotowany we współpracy z NaviExpert sumuje kilometry „płynnej” i „bezpiecznej” jazdy i zamienia je na punkty, które decydują o pozycjach w rankingach konkursowych.

„W czasie konkursów, w których nagradzamy osoby jeżdżące przez dany miesiąc lub dwa najbezpieczniej i najbardziej płynnie, widzimy, że kierowcy używający aplikacji starają się jeszcze bardziej pilnować za kółkiem. Widać, że po ofertę z telematyką sięgnęli kierowcy, których styl jazdy jest bezpieczniejszy niż przeciętnego Kowalskiego.” – zaznacza Adam Bąkowski, prezes NaviExpert.

26.09.2016 Pobierz PDF