Aktualności

MCI zapewnia środki finansowe dla spółki Retail Info.Fundusz inwestuje w Czechach

03.07.2006 Pobierz PDF

MCI Management S.A., polski fundusz venture capital sukcesem zakończył pierwszą fazę inwestycji w Czechach, dostarczając środków finansujących w początkową fazę inwestycji (fazę start-up) spółce Retail Info Ltd., która prowadzi największy i najbardziej znany czeski portal sprzedaży detalicznej AkcniCeny.cz jak również największy portal słowacki Zlacnene.sk.

Celem nowo utworzonej spółki Retail Info Ltd. jest utrzymanie pozycji lidera na rynku czeskim i słowackim, jak również eksport swojego sprawdzającego się modelu i know-how na inne rynki, najpierw do Polski, gdzie MCI ma swoją siedzibę, a następnie na Węgry i do innych krajów.

“Partnerstwo z MCI umożliwi nam szybszy wzrost na innych rynkach, ale nie tylko w sensie geograficznym,” powiedział Patrik Malis, jeden z założycieli i Prezes Retail Info. “Mamy również nowe projekty i produkty, które chcemy wypuścić na rynek w bliskiej przyszłości i MCI pomoże nam i będzie nas znacząco wspierać w tej ekspansji.” Drugi założyciel Dalibor Dusek dodał, że “jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy tak doświadczonego inwestora posiadającego silną pozycję na polskim rynku.”

Spółka niedawno nabyła domenę i serwis Velkoobchody.cz (velkoobchody to po czesku sprzedaż hurtowa), który po przeprowadzeniu poważnych zmian stanie się nowym serwisem spółki Retail Info. Będzie on podobny do serwisu oBydleni.cz (oBydleni to po czesku o mieszkaniu), który został otwarty 1 czerwca 2006 roku.

“Jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy spółkę, która odnosi takie sukcesy, posiadającą zdeterminowany i zaangażowany zespół przedsiębiorców i wierzymy, że nasza inwestycja w Retail Info pomoże im stać się prawdziwą Środkowo-Europejską gwiazdą rynku Internetowego,” powiedział Ondrej Bartos, Director Inwestycyjny CZ & SK z MCI Management S.A., który również będzie jednym z Członków Zarządu Retail Info.

03.07.2006 Pobierz PDF