Połączenie MCI i PEM – informacje

Aktualności

MCI.TechVentures 1.0 sfinalizowała transakcję sprzedaży Frisco S.A.

26.06.2020 Pobierz PDF

MCI.TechVentures 1.0 sfinalizowała transakcję sprzedaży Frisco S.A. („Frisco”, „Spółka”)

Fundusze MCI.TechVentures 1.0 oraz Helix Ventures („Fundusze”) były większościowym akcjonariuszem Frisco od 2012 r., z łącznym udziałem w kapitale na poziomie blisko 56%. W grudniu 2019 r. Fundusze sprzedały posiadane akcje Frisco Grupie Eurocash, która była akcjonariuszem Spółki od 2014 roku. Finalna wartość transakcji dla obu Funduszy wyniosła ponad 127 mln zł, a łączny zwrot na transakcji 2,8x CoC (cash-on-cash).

Frisco S.A. prowadzi supermarket online frisco.pl i jest to jeden z najdłużej działających supermarketów online. Fundusze z Grupy MCI miały znaczący wkład w budowę wartości Frisco. Inwestycja funduszu MCI.TechVentures odbyła się przy przychodach spółki na poziomie 17 mln PLN, które w ciągu ostatnich 7 lat wzrosły siedmiokrotnie.

Tomasz Czechowicz, Partner Zarządzający MCI: – Frisco jest liderem handlu e-grocery z dużą przewagą nad swoimi konkurentami. W czasie trwania naszej inwestycji przebudowaliśmy zespół zarządzający, uporządkowaliśmy model biznesowy i zrealizowaliśmy inwestycje w nowoczesne, wysoce zautomatyzowane centrum logistyczne. Inwestycja we Frisco była realizowana przez fundusze Helix Ventures Partners i MCI.TechVentures, a w kolejnym etapie jako inwestor dołączyła Grupa Eurocash, wnosząc wartościowy wkład w rozwój spółki i stając się docelowym inwestorem strategicznym dla Frisco.

26.06.2020 Pobierz PDF