Aktualności

MCI publikuje listę akcjonariuszy

09.05.2001 Pobierz PDF

Zarząd MCI Management przekazuje do publicznej wiadomości listę akcjonariuszy instytucjonalnych Spółki, uprawnionych do udziału w ZWZA. Wśród inwestorów znalazł się Fundusz Inwestycyjny CA IB oraz fundusze emerytalne: Nationale Nederlanden, Commercial Union, DOM, Pocztylion i Bankowy. Zainteresowanie Spółką wśród tak znaczących graczy na rynku powinno korzystnie wpłynąć na jej wizerunek oraz pozycję na Warszawskiej GPW.
„Cieszy nas fakt, że tak wiarygodne instytucje uznały, że MCI to dobra inwestycja. Potwierdza to, że nasze działania oraz polityka inwestycyjna zmierzają w prawidłowym kierunku. Zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych jest dowodem na to, że słaba sytuacja rynkowa nie wpłynęła znacząco na wartość MCI. Myślę, że dzisiejsza informacja będzie gwarancją dla drobnych akcjonariuszy, że MCI to firma godna zaufania i posiadająca perspektywy rozwoju.” – powiedział Tomasz Czechowicz, Prezes MCI Management.
„Jako akcjonariusz MCI mogę wyrazić zadowolenie, że znajdujemy się w tak doborowym towarzystwie. Zgodnie z ustaleniami, przedstawiciele inwestora instytucjonalnego zasiądą w Radzie Nadzorczej Spółki. Jestem przekonany, że inwestycja w MCI jest traktowana przez fundusze długoterminowo. Z mojej strony mogę zagwarantować, że Howell zamierza zachować 20% akcji Spółki w długim terminie. Jest to zresztą zgodne z naszymi poprzednimi deklaracjami” – powiedział Andrzej Dadełło, Prezes Howell S.A.

MCI jest funduszem Technology Venture Capital wyspecjalizowanym w branży IT. Celem działalności funduszu jest wzmacnianie wybranych przedsiębiorstw działających na polskim rynku teleinformatycznym przez wspieranie ich kapitałem, wiedzą i doświadczeniem. W skład grupy MCI wchodzą spółki: JTT Computer, CCS S.A., Poland.com S.A., Bankier.pl S.A., Process4E S.A., Polski Portal Ubezpieczeniowy S.A., Travelplanet.pl S.A. oraz CUBETEAM.com. S.A.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dyrektor Marketingu i PR MCI Management S.A. THE ROWLAND COMPANY
Edyta Jaroszkiewicz Eliza Misiecka
Tel.: 874-58-83 Tel.: 651-64-40

09.05.2001 Pobierz PDF