Aktualności

MCI inwestuje w iplay.pl

11.12.2003 Pobierz PDF

MCI Management S.A. wchodzi na rynek płatnej muzyki w Internecie. 

MCI Management S.A. kupiło większościowy pakiet udziałów w iplay.pl. Jest to pierwsza inwestycja firmy typu venture capital w serwis zajmujący się sprzedażą muzyki w Internecie w Polsce. Fundusz zainwestuje w pierwszej fazie 150.000 PLN i będzie posiadał
51 % udziałów iplay.pl .

MCI ma bogate doświadczenia związane z inwestycjami w e-commerce. Nasze spółki portfelowe Travelplanet.pl i Bankier.pl rozwijają się dynamicznie, Od dłuższego już czasu MCI interesowało się możliwością inwestycji w obszarze płatnej muzyki w Internecie. Uważamy, że ten rynek przez najbliższe kilka lat będzie charakteryzował się niezwykle dynamicznym rozwojem. Bardzo interesujący model biznesowy iplay.pl, ciekawe rozwiązania technologiczne oraz doświadczenie osób tworzących ten serwis spowodowało, że zdecydowaliśmy się na inwestycję w ten właśnie projekt – powiedział Tomasz Czechowicz – prezes MCI.

iplay.pl to pierwszy polski, legalny internetowy serwis odsłuchowy, który rozpoczął działalność na początku września 2003 roku. Serwis działa zgodnie z prawem, ponieważ uzyskał zgodę właścicieli praw prezentowanej przez iplay.pl muzyki na emisję jej w Internecie. Dodatkowo z tytułu swojej działalności wnosi opłaty na rzecz artystów.
Muzyka w iplay.pl dostępna jest na zamówienie (on demand), dzięki czemu Internauci sami decydują o tym, którego utworu będą słuchać. Dzięki podpisaniu umów z czołowymi wytwórniami płytowymi z Polski z Australii, Danii i Hiszpanii, użytkownicy serwisu iplay.pl mają możliwość odsłuchiwania nie tylko pojedynczych utworów ale również całych płyt.
Zastosowanie specjalnego konwertera sprawia ,iż pliki muzyczne mają stosunkowo nieduże rozmiary przy jednocześnie bardzo dobrej jakości dźwięku, przez co z serwisu mogą swobodnie korzystać nawet osoby łączące się z Siecią poprzez modem.
W ciągu pierwszych czterech dni od uruchomienia serwisu – iplay.pl odwiedziło ponad 35 000 Internautów.

Celem projektu iplay.pl jest prezentacja polskiej oraz światowej muzyki z szeroko pojętego nurtu pop, rock oraz modern jazz. Poza znanymi wykonawcami, działania serwisu obejmują również prezentację artystów mniej popularnych, lecz o wysokim poziomie artystycznym, których utwory są rzadziej emitowane na antenach radiowych czy w telewizji.
Zamierzeniem iplay.pl jest także aktywne wspieranie działań organizacji antypirackich i instytucji zajmujących się ochroną praw autorów, wykonawców i producentów.

Dzięki partnerstwu z MCI Management S.A., iplay.pl pozyskał nie tylko kapitał, ale również know-how niezbędny do dalszego rozwoju. Dzięki temu porozumieniu użytkownicy Internetu w Polsce będę mieli dostęp do usług związanych z muzyką w Internecie na światowym poziomie, dostosowaną jednocześnie do warunków i gustów polskich użytkowników Sieci – powiedział Tomasz Szladowski – prezes zarządu iplay.pl

WIADOMOŚCI O FIRMIE :

IPLAY.PL – internetowy serwis odsłuchowy –www.iplay.pl

Dodatkowych informacje udziela:

Tomasz Szladowski
Prezes zarządu
szladowski@iplay.pl

MCI Management S.A. jest funduszem venture capital wyspecjalizowanym w inwestycjach w branży informatycznej, internetowej i mobilnej. Firma jest notowana na warszawskiej GPW. W okresie 1999-2002 fundusz dokonał 13 inwestycji. Na dzień 30 listopada 2003 holding posiada 9 spółek portfelowych (w tym 6 informatycznych, 2 internetowe i 1 spółkę z obszaru rozwiązań mobilnych). W skład portfela MCI wchodzą spółki: CCS S.A., Bankier.pl S.A., Process4E S.A., Travelplanet.pl S.A., Biprogeo S.A., S4E S.A., One2One Sp. z o.o., GeoTec Sp.z o.o. ,JTT Computer S.A. Wielkość aktywów funduszu szacowana jest na 50-60 mln PLN. Natomiast kapitał zakładowy MCI Management S.A.wynosi 37,8 mln PLN. Głównym akcjonariuszem MCI Management S.A. jest Czechowicz Ventures Sp. z o.o. . -www.mci.com.pl

Osoba do kontaktu :

Katarzyna Figat
Marketing manager
MCI Management SA
e-mail:katarzyna.figat@mci.com.pl
kom.0 697 888 101

11.12.2003 Pobierz PDF