Aktualności

MCI inwestuje w 21Diamonds – wiodący sklep internetowy oferujący biżuterię na zamówienie.

15.11.2012 Pobierz PDF

MCI Management S.A. (MCI), wiodąca grupa private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisała umowę inwestycją z 21Diamonds, spółką niemiecką prowadzącą sklep internetowy oferujący personalizowaną biżuterię. Do dotychczasowych inwestorów 21Diamonds – Rocket Internet i Holtzbrinck Ventures dołączyli również fundusz Ventech i grupa mediowa Edipresse.

MCI Management konsekwentnie realizuje strategię rozwoju portfela inwestycyjnego w segmencie e-commerce i dywersyfikacji geograficznej – 21Diamonds prowadzi działalność w Europie, Brazylii, Indiach i USA, budując pozycję na rynku globalnym.

Nasza strategia zakłada koncentrację na najbardziej dynamicznych segmentach rynku e-commerce. Globalny rynek sprzedaży biżuterii i zegarków jest wart ponad 130 mld euro, a jego sprzedaż w kanale internetowym jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, przy dużym potencjale wzrostu. Wierzymy, że model biznesowy 21Diamonds i kompetencje zespołu zarządzającego dzięki wsparciu ze strony naszej i pozostałych inwestorów pozwolą spółce na zbudowanie silnej pozycji na tym rynku.” – powiedział Sylwester Janik, Partner w MCI Management S.A.

Dotychczas 21Diamonds pozyskała ponad 4 mln euro finansowania w kilku rundach dokapitalizowania  ze strony takich  inwestorów jak Rocket Internet, Holtzbrinck Ventures oraz RI Digital Ventures. Środki pozyskane od nowych inwestorów w wysokości 5 mln euro, w tym od MCI Management, posłużą do realizacji planów rozwoju spółki poprzez wejście na nowe rynkizwiększenie użyteczności portalu internetowego, zbudowanie świadomości marki oraz poszerzenie asortymentu sprzedawanych produktów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona naszych udziałowców dołączyli tacy renomowani inwestorzy jak MCI, Ventech i Edipresse. Rozległa wiedza ekspercka i bogate doświadczenie naszych trzech partnerów w połączeniu z ich zróżnicowanym doświadczeniem branżowym pomogą nam osiągnąć nasze ambitne cele. Cieszymy się, że będziemy razem współpracować – komentują Moritz Werner i Josef Biller,  Managing Directors w 21Diamonds.

O 21Diamonds
Założony w 2011 r. przez Josefa Billera i Moritza Wernera sklep internetowy z biżuterią posiadający największy wybór modeli, kamieni szlachetnych oraz kruszców. W jego ofercie znajdują się między innymi: pierścionki, biżuteria naszyjniki, kolczyki oraz biżuterię na specjalne okazje – walentynki, komunię, ślub, zaręczyny. 21Diamonds umożliwia samodzielne projektowanie biżuterii, wybierając ulubiony model, kamień szlachetny oraz kruszec. Ponadto serwis oferuje dostęp do precyzyjnie wyselekcjonowanej oferty marek biżuterii.

15.11.2012 Pobierz PDF