Połączenie MCI i PEM – informacje

Aktualności

MCI.EuroVentures otrzyma 36 milionów złotych ze sprzedaży data center w Rosji

07.07.2021 Pobierz PDF

W wyniku sprzedaży przez Linx Telecommunications Holding z siedzibą w Amsterdamie (Linx) spółki Svyaz, operatora data center w Moskwie i St. Petersburgu, MCI.EuroVentures otrzyma dywidendę w wysokości ok. 36 mln złotych. 

Linx to jeden z międzynarodowych dostawców rozwiązań z zakresu usług transmisji danych i operator data center. Od 2006 roku, udziałowcem tej firmy w ok. 21 proc. był ATM SA, który został z kolei w październiku 2020 roku sprzedany przez MCI.EuroVentures i Mezzanine Management platformie Global Compute Infrastructure LP, wspieranej przez Goldman Sachs Merchant Banking Division.

Teraz Linx sprzedał swoją spółkę zależną w Rosji posiadającą data center w Moskwie i St. Petersburgu, które są ostatnimi częściami operacyjnymi całego biznesu. W związku z tym Linx wypłaci swoim udziałowcom dywidendę w wysokości ponad 50 mln EUR. Część przypadająca na MCI.EuroVentures to 36 mln złotych. Ponad połowa tej kwoty została już wypłacona, a pozostała część zostanie wypłacona w ciągu kilku najbliższych lat.

07.07.2021 Pobierz PDF