Aktualności

Kolejny sukces Bankier.pl.Bardzo dobre wyniki po pierwszym półroczu 2006

03.08.2006 Pobierz PDF

Bankier.pl S.A., spółka portfelowa funduszu MCI Management SA, ogłosiła wyniki finansowe za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2006 roku. W drugim kwartale Spółka ponad trzykrotnie zwiększyła zysk netto – do poziomu 446 tysięcy złotych. W całym pierwszym półroczu zysk spółki wyniósł 584 tysiące złotych, ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody ze sprzedaży firmy w drugim kwartale wyniosły 2,36 miliona złotych i były wyższe od ubiegłorocznych o prawie 40 procent. W całym pierwszym półroczu przychody ze sprzedaży wyniosły 3,8 miliona złotych.
Jednocześnie Bankier.pl dynamicznie zwiększa swoją popularność – o blisko 60% wzrosła liczba użytkowników portalu i o ponad 100% liczba odsłon stron portalu. Ponadto o około 90% w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła liczba osób które za pośrednictwem Bankier.pl zamówiły produkty finansowe w instytucjach finansowych.

“Pozytywne półroczne wyniki finansowe Bankier.pl potwierdzają słuszność strategii inwestycyjnej funduszu MCI w tą spółkę. Bankier.pl ma duży potencjał rozwoju w ciągu najbliższych kilku lat. Wierząc w kompetencje Zarządu i jego wizję wzrostu spółki, zamierzamy jako inwestor nadal wspierać Bankier.pl w dalszym dynamicznym rozwoju.” – powiedział dyrektor Roman Cisek nadzorujący z ramienia MCI inwestycję w Bankier.pl.

MCI Management SA podczas IPO Bankier.pl SA sprzedała 550.000 szt. akcji spółki po cenie emisyjnej 7,50 zł za akcję, realizując na tej transakcji bezpośrednio 548% stopy zwrotu z inwestycji przy średniorocznej stopie IRR przekraczającej 45%. Fundusz MCI nadal posiada 22,67% akcji Bankier.pl SA i jest największym akcjonariuszem w spółce. Na koniec lipca bieżącego roku cena akcji osiągnęła poziom 8,40 złotego przekraczając o 12% cenę emisyjną z oferty publicznej.

03.08.2006 Pobierz PDF