Połączenie MCI i PEM – informacje

Aktualności

Iplay.pl uruchomił możliwość ściągania polskiej i zagranicznej muzyki

10.08.2004 Pobierz PDF

Po kilku miesiącach przygotowań iplay.pl – pionierski polski serwis internetowy oferujący dostęp do muzyki w Internecie uruchomił możliwość ściągania polskiej
i zagranicznej muzyki.

Nowy serwis umożliwia użytkownikom nie tylko odsłuchiwanie utworów, ale także ich zapis na dysk, jak również nagrywanie utworów na płyty audio i przenoszenie plików na odtwarzacze przenośnie.
Oferta serwisu została specjalnie dostosowana do rynku polskiego, a utwory można ściągnąć na dysk nawet za cenę niższą niż 1 zł.

Do tej pory podpisano kilkadziesiąt umów z wytwórniami płytowymi z Polski i z zagranicy.
W ciągu kilku najbliższych tygodni liczba oferowanych utworów zostanie powiększona.

W przeciwieństwie do serwisów muzycznych oferujących muzykę w postaci plików mp3, utwory udostępnione w nowym serwisie Iplay są w formacie wma – zabezpieczone przy wykorzystaniu technologii Microsoft Digital Rights Management, która skutecznie chroni utwory przed nielegalnym i nieautoryzowanym kopiowaniem.

Serwis spełnia wszelkie światowe wymogi stawiane tego typu serwisom przez wytwórnie płytowe (przechowywanie i ochrona plików, raportowanie sprzedaży itp.).

Iplay.pl hostowany jest przez warszawską firmę ATM, co gwarantuje stabilne działanie serwisu oraz poprawną obsługę bardzo dużej liczby użytkowników jednocześnie.

Serwis przeszedł gruntowną przemianę. Zmieniono szatę graficzną oraz poprawiono nawigację. Dodano również obsługę kart kredytowych. W ciągu kilku najbliższych dni zostaną również wprowadzone inne formy płatności.

iplay.pl to pierwszy polski, legalny serwis muzyczny sprzedający muzykę w Internecie, który rozpoczął działalność na początku września 2003 roku. Serwis działa zgodnie z prawem, ponieważ uzyskał zgodę właścicieli praw prezentowanej przez iplay.pl muzyki na jej emisję w Internecie.
Serwis jest notowany na liście pro-music.org promującej legalne muzyczne serwisy internetowe.
Celem projektu iplay.pl jest prezentacja polskiej oraz światowej muzyki z szeroko pojętego nurtu pop, rock oraz modern jazz. Poza znanymi wykonawcami działania serwisu obejmują również prezentację artystów mniej popularnych, lecz prezentujących wysoki poziom artystyczny, rzadziej prezentowanych na antenach radiowych czy też w telewizji.
W grudniu 2003 roku MCI Management S.A. kupiło większościowy pakiet udziałów w serwisie www.iplay.pl. Jest to pierwsza inwestycja firmy typu venture capital w serwis zajmujący się sprzedażą muzyki w Internecie w Polsce.

Dodatkowych informacje udziela:

Tomasz Szladowski
Prezes Zarządu
szladowski@iplay.pl
tel. 509 02 01 09

10.08.2004 Pobierz PDF