Aktualności

Gett wstrzymuje plany giełdowe i wycofuje się z Rosji. Planuje osiągnięcie rentowności w III kw. 2022 r.

14.03.2022 Pobierz PDF

Gett, spółka portfelowa MCI zajmująca się przewozami korporacyjnymi osób, wycofuje się z planów wejścia na giełdę NASDAQ poprzez SPAC Rosecliff Acquisition Corp I. Zdecydowano również o opuszczeniu przez Gett rynku rosyjskiego.

Gett i Rosecliff Acquisition Corp I, notowany na giełdzie NASDAQ SPAC (special purpose aquisition company) ogłosiły, że w związku z ostatnio obserwowaną zmiennością na rynkach kapitałowych wspólnie zdecydowały, iż nie będą kontynuować procesu połączenia spółek.

Jednocześnie Gett ogłosił, że zakończy swoją działalność na rosyjskim rynku transportowym czego szczegóły zostaną podane przez spółkę w najbliższym czasie. – Po dokładnym rozważeniu i przeanalizowaniu sytuacji, uznaliśmy, że wyjście z rynku rosyjskiego jest właściwą decyzją – powiedział Dave Waiser, założyciel i prezes zarządu Gett.

Rynek rosyjski stanowił dla Gett niewielką część biznesu i odpowiadał za mniej niż 14% marży brutto (direct gross margin) w IV kwartale 2021 r. Wstępne wyniki za 2021 r. wskazują, że Gett notował silną roczną dynamikę z 44% wzrostem przychodów, co wpłynęło na szacowany 4-krotny wzrost rentowności na poziomie operacyjnym w 2021 r. Gett spodziewa się osiągnąć rentowność firmy w trzecim kwartale 2022 r., czyli o rok wcześniej niż planowano.

Więcej: https://www.businesswire.com/news/home/20220311005224/en/Gett-and-Rosecliff-Acquisition-Corp-Agree-to-Terminate-the-Business-Combination-Agreement-Gett-Maintains-a-Path-to-Profitability

14.03.2022 Pobierz PDF