Aktualności

Fundusz MCI.TechVentures zwiększa portfel spółek e-commerce poprzez inwestycję w Morele.net

26.10.2011 Pobierz PDF

MCI.TechVentures, fundusz venture capital zarządzany przez MCI Management SA, zainwestował w Morele.net, drugi co do wielkości polski sklep internetowy oferujący sprzęt IT.

„Morele.net posiadają silną pozycję rynkową, którą osiągnęły dzięki efektywnej strategii i kompetentnemu zespołowi zarządzającemu. Jesteśmy przekonani, że spółka w pełni wykorzysta potencjał rozwoju oferowany przez polski rynek e-commerce. Inwestycja w Morele.net stanowi jednocześnie konsekwentną realizację strategii MCI.TechVentures, w której koncentruje się na spółkach w fazie wzrostu działających w segmentach rynku e-commerce o wysokiej stopie wzrostu oraz tych segmentach, w których liderzy osiągają efekty skali oraz budują potencjał konsolidacji rynku.” – powiedział Sylwester Janik, Fund Manager MCI.TechVentures, członek zarządu i partner MCI.Management SA.

Firma Morele została założona w 2000 r. i od początku jest zarządzana przez Radosława Stasiaka i Michała Pawlika. Ich filozofią było stworzenie miejsca przyjaznych dla klienta i prostych zakupów elektroniki użytkowej. Obecnie z ofertą ponad 50 tysięcy produktów (w tym ponad połowa dostępna od ręki) Morele.net są jednym z liderów na polskim rynku. Dzięki koncentracji na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i organizacyjnych, spółka jest w stanie obsłużyć na najwyższym poziomie ponad 100 tysięcy osób dziennie odwiedzających witrynę Morele.net oraz placówki odbiorcze – netPunkty.

„Nasza strategia zakłada dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży oraz wzmacnianie relacji z producentami, co pozwala nam na budowanie unikalnej wartości dla klientów. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu MCI.TechVentures – zarówno finansowemu, jak i merytorycznemu – szybciej osiągniemy pozycję lidera w segmencie e-commerce IT i multimedia w Polsce.” – mówi Michał Pawlik, prezes zarządu Morele.net.

26.10.2011 Pobierz PDF