Aktualności

Ewa Ogryczak laureatką TOP10 konkursu Parkietu: „Kobiety polskiego rynku finansowego 2016”

31.05.2016 Pobierz PDF

W ramach konkursu pt. „Kobiety polskiego rynku finansowego 2016”, organizowanego przez  redakcję Parkietu, wyłoniono finalistki, wśród których znalazła się Ewa Ogryczak, wiceprezes zarządu MCI Capital S.A.

Spośród 20 osób zarekomendowanych przez redakcję Parkietu, czytelnicy strony internetowej dziennika w głosowaniu wybrali 10  finalistek, którym we wtorek, 31 maja na uroczystej gali wręczone zostały wyróżnienia.

Z punktu widzenia mojej pracy jako CFO oraz osoby uczestniczącej w zarządzaniu funduszami największym wyzwaniem jest umiejętność dopasowania się do zmian. Do tempa, nieprzewidywalności i dynamiki otoczenia oraz zapewnienie efektywności organizacji w połączeniu z bezpieczeństwem (funkcjonowaniem w zgodzie z otoczeniem regulacyjnym). Wyzwaniem jest odpowiednie planowanie, przewidywanie zmian i elastyczne dostosowywanie się do nowych okoliczności plus ograniczanie ryzyk związanych z faktem, że rynek kapitałowy to obszar, którego nie można w 100% skontrolować. Z codziennej pracy wyzwaniem będzie dla mnie zawsze praca z ludźmi i stworzenie wokół siebie odpowiedniego zespołu. No i oczywiście gdyby doba mogła mieć więcej niż 24h, wówczas byłoby dużo łatwiej. – powiedziała Ewa Ogryczak, finalistka omawianego konkursu.

Najważniejsze jest podejście – czyli niestawianie sobie absolutnie żadnych ograniczeń, wiara w siebie i w swoje możliwości. Poza tym pracowitość, wytrwałość, szanowanie innych, wytrzymałość fizyczna i pewnie trochę szczęścia. Nigdy sukces nie jest zasługą jednej osoby – to zawsze praca zespołowa – więc cieszę się, że mam świetnych współpracowników. Bez wsparcia ze strony rodziny na pewno nie udałoby mi się osiągnąć aż tyle. – dodała.

 

Link do artykułu: http://www.parkiet.com/artykul/1476936.html

31.05.2016 Pobierz PDF