Internet Ventures FIZ

Internet Ventures FIZ

Fundusz inwestujący w sektory m.in.: e-commerce, online marketplaces, internet of things (IoT), cloud computing, software as a service (SaaS), big data, w spółki na wczesnym etapie rozwoju oraz na etapie wzrostu z perspektywami na sukces na rynku polskim, ale także europejskim i globalnym. Planowana docelowa kapitalizacja funduszu wynosi 100 mln zł.

ogłoszenia funduszu

Wybierz serię

 • Typ funduszu

  Commitment

 • Inwestorzy

  Grupa Kapitałowa MCI (52,89%), Krajowy Fundusz Kapitałowy (47,11%)

 • Zarządzający

  Tomasz Danis, Wojciech Walniczek, Michał Wrzołek

 • Obszary inwestycji

  digital media, Internet, software, mobile and wireless technologies (B2C), cloud computing, big data, serwisy gier i rozrywki on-line, e-advertising i m-advertising

 • Strategia inwestycyjna

  wczesny etap, wzrost

 • Wielkość inwestycji

  do 1,5 mln PLN

 • Aktywa brutto pod zarządzaniem (31.12.2017)

  57 mln PLN

Bieżące inwestycje

Zakończone inwestycje

int(11224)

Zespół zarządzający

Tomasz Danis

Partner, Venture Capital

Ecommerce/Marketplaces and SaaS
 • Pełni funkcję Partnera; współzarządza funduszem Internet Ventures FIZ oraz MCI.TechVentures 1.0
 • Pracował w LinkedIn w Kalifornii, gdzie był odpowiedzialny za budowę strategii konkurencji na rynku europejskim
 • W latach 2002-2005 oraz 2007-2012 był związany z McKinsey & Company, gdzie jako Engagement Manager realizował projekty strategiczne oraz inwestycyjne (w tym z obszaru M&A) dla największych europejskich firm skoncentrowanych na sektorach telekomunikacji i mediów, ale także dla wiodących podmiotów z branży energetycznej, paliwowej, FMCG oraz Private Equity.
 • W 2012 roku objął funkcję Dyrektora Zarządzającego Rocket Internet CEE, największego na świecie inkubatora przedsięwzięć typu e-commerce, gdzie był odpowiedzialny za identyfikację nowych inwestycji, pozyskiwanie kapitału, a także powoływanie do działania nowych startup-ów oraz rozwój spółek portfelowych Rocket w fazie wzrostu.
 • Dołączył do zespołu w 2013 roku.

Wojciech Walniczek

Venture Capital

Foodtech & Mobility

W MCI zajmuje się inwestycjami w firmy we wczesnej i we wzrostowej fazie rozwoju w obszarach FinTech, marketplace, SaaS i e-commerce.

Przed MCI Wojtek pracował przez blisko 6 lat w McKinsey & Company, ostatnio jako Engagement Manager, gdzie kierował lub przeprowadził ponad 30 projektów strategicznych, cyfrowych i inwestycyjnych w branży telekomunikacyjnej, finansowej i handlowej. Dołączając do McKinsey posiadał on doświadczenie w usługach transakcyjnych zdobyte w KPMG w Zurychu jak i w bankowości inwestycyjnej (M&A) zdobyte w Credit Suisse w Londynie.

Wojtek posiada tytuł MBA z Harvard Business School, magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiował również biznes międzynarodowy na ESCP-EAP w Londynie.

Dołączył do zespołu MCI na początku 2017 roku.

Michał Wrzołek

Venture Capital

Marketplaces and SaaS

Michał posiada 12 lat doświadczenia zawodowego w branży venture capital/private equity, bankowości inwestycyjnej i doradztwa strategicznego. Pracuje na rzecz funduszu wczesnej fazy wzrostu Internet Ventures, prowadząc transakcje, lecz przede wszystkim zajmując się zarządzaniem portfelem i wspieraniem wzrostu spółek portfelowych.

Przed MCI pracował dla McKinsey & Company jako Implementation Manager, wdrażając kluczowe inicjatywy strategiczne u największych klientów. Doświadczenia transakcyjne i doradcze zdobywał także w Azimutus i PwC, realizując ponad 50 projektów zarówno transakcyjnych buy-side i sell-side, jak i strategicznych (m.in. tworzenie, weryfikacja i implementacja strategii, poprawa sprzedaży i obsługi klienta).

Dołączył do zespołu w 2015 roku.

Kontakt

Private Equity Managers S.A.
Plac Europejski 1, piętro 35; 00-844 Warszawa