Relacje inwestorskie

Aktualności

16/02

MCI Capital startuje z Brand Journalem na Prowly

Spółka MCI Capital rozpoczęła prowadzenie Brand Journala dla mediów na platformie technologicznej Prowly. Na Brand Journalu, dostępnym pod adresem MCI.Prowly.com, będą publikowane wiadomości w języku angielskim dotyczące spółek z portfeli funduszy powiązanych z MCI Capital. Jedną z nich jest samo Prowly, dostarczające rozwiązanie w modelu SaaS, w które jest zaangażowany kapitałowo fundusz Internet Ventures.
18/01

Fundusz z Grupy MCI zaangażowany w finansowanie zakupu Allegro

 • Fundusz MCI.CreditVentures (Fundusz), zarządzany przez Private Equity Managers (PEM), brał udział w rundzie finansowania zakupu Allegro przez konsorcjum Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners
 • Fundusz zagwarantował 50 milionów złotych finansowania na poziomie junior debt (tzw. 2nd Lien Term Loan)
 • Środki na sfinansowanie transakcji były zebrane przez konsorcjum. W rundzie w której uczestniczył fundusz MCI.CreditVentures, transakcja była gwarantowana przez J.P. Morgan oraz PZU, organizowana przez Goldman Sachs, J.P. Morgan oraz PZU.
12/01

MCI Capital TFI z nowym prezesem i członkiem zarządu

Tomasz Czechowicz został nowym prezesem, a Maciej Kowalski nowym członkiem zarządu MCI Capital TFI S.A. (MCI Capital TFI), spółki odpowiedzialnej za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi w które zaangażowane jest MCI Capital. Z początkiem nowego roku Tomasz Czechowicz objął stanowisko prezesa zarządu MCI Capital TFI. Zarząd zyskuje też nowego członka zarządu – Macieja Kowalskiego. Maciej Kowalski jest związany z Grupą PEM od ponad 2 lat i jest zaangażowany m.in. w rozwój największych aktywów zarządzanych przez Grupę PEM – spółek ABC Data S.A. i ATM S.A. – MCI Capital TFI odpowiada za bieżące zarządzanie w ramach wszystkich funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Grupę PEM. Do zakresu odpowiedzialności zarządu MCI Capital TFI należy tworzenie i realizacja strategii inwestycyjnych tych funduszy inwestycyjnych oraz podejmowanie decyzji dotyczących nowych inwestycji i wyjść z inwestycji. Wspiera on również merytorycznie zarządzających funduszami inwestycyjnymi w procesie budowania wartości spółek portfelowych – skomentował Tomasz Czechowicz, nowy prezes zarządu MCI Capital TFI S.A. – Zarząd zostanie istotnie wzmocniony przez Macieja Kowalskiego, który od lat aktywnie wspiera Grupę PEM. Maciej jest m.in. zaangażowany w rozwój ABC Data S.A., pełniąc w niej funkcję wiceprezesa zarządu, oraz ATM S.A., gdzie zasiada w radzie nadzorczej. To menedżer, który bardzo sprawnie porusza się w obszarze inwestycji i budowania wartości spółek technologicznych i jest ekspertem od transakcji fuzji i przejęć, w tym międzynarodowych – dodał. Maciej Kowalski, dołączając do zarządu MCI Capital TFI, będzie brał udział w posiedzeniach komitetu inwestycyjnego, który jest ciałem decyzyjnym w transakcjach dotyczących pojawienia się nowych spółek w portfelach funduszy inwestycyjnych, kolejnych rundach finansowania oraz strategiach wyjścia. MCI Capital TFI S.A. to podmiot wchodzący w skład Grupy PEM, odpowiedzialny za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi z udziałem MCI Capital S.A. MCI Capital TFI S.A. zarządza następującymi funduszami inwestycyjnymi:
 • EuroVentures 1.0 (wzrost i ekspansja/buy-out),
 • TechVentures 1.0 (wzrost i ekspansja),
 • MCI.CreditVentures 2.0 FIZ (mezzanine),
 • Helix Ventures Partners FIZ (venture capital),
 • Internet Ventures FIZ (venture capital).
11/01

Szwedzkie iZettle, spółka z portfela MCI.TechVentures, zebrało 60 milionów euro w ramach kolejnej rundy finansowania

Szwedzka spółka iZettle, będąca liderem rynku akceptacji płatności mobilnych w Europie i Ameryce Łacińskiej, pozyskała w ramach kolejnej rundy finansowania 60 milionów euro. Do spółki dołączyła nowa CFO, Maria Hedengren, która wcześniej pracowała w spółce NetEnt zajmującej się hazardem online.

Wszystkie aktualności

Notowania

23/02/2017

 • MCI-0.47% 8.5 PLN
 • WIG-0,06% 59413.21 PLN
 • WIG20-0,10% 2248.82 PLN
 • mWIG40+0,09% 4904.44 PLN
 • sWIG80+0,04% 15770.14 PLN