Erol Bilecik, prezes Index Group z portfela MCI.EuroVentures, pokieruje największą turecką organizacją biznesową TÜSİAD

Erol Bilecik, prezes spółki Index Group należącej do portfela funduszu MCI.EuroVentures oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na miejscowym rynku technologicznym, ma zostać prezesem największej tureckiej pozarządowej organizacji biznesowej TÜSİAD. TÜSİAD reprezentuje aktualnie ponad 4 tysiące firm, które odpowiadają za 80% wolumenu handlu zagranicznego Turcji, tworzą ponad 50% miejsc pracy w sektorze prywatnym i dostarczają ponad 80% dochodów z podatku od osób prawnych.

Erol Bilecik jest pierwszym kandydatem na stanowisko prezesa TÜSİAD wywodzącym się z sektora technologicznego. Karierę zawodową zaczął jako analityk w niemieckiej firmie Nixdorf Computer w 1987 roku, po wcześniejszym zdobyciu tytułu inżyniera na Istanbul Technical University. W 1989 roku założył spółkę Index Group, którą z sukcesami rozwija aż do dzisiaj.

Index Group jest obecnie liderem dystrybucji sprzętu IT na rynku tureckim. Roczne przychody zatrudniającej ponad 300 pracowników spółki przekraczają 850 mln USD. Od 2004 roku Index Group jest notowana na giełdzie w Stambule, a w 2013 roku do grona jej akcjonariuszy dołączył fundusz MCI.EuroVentures. Erol Bilecik jest również członkiem Rady Nadzorczej innej spółki z portfela tego funduszu – ABC Data, wiodącego dystrybutora sprzętu IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Stowarzyszenie TÜSİAD jest największą pozarządową organizacją zrzeszającą turecki biznes, zajmującą się promowaniem biznesu i gospodarki rynkowej oraz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska Składa się z prezesów i menedżerów z największych firm przemysłowych i usługowych w Turcji, w tym przedsiębiorstw znajdujących się na liście Fortune 500. Planowany wybór Erola Bilecika na prezesa ma pomóc TÜSİAD w zwiększeniu roli nowych technologii w tureckiej gospodarce.

Data publikacji wpisu: 09/01/2017 17:23