Aktualności

Windeln.de: Założyciele i co-CEO przekazują biznes w ramach części zaplanowanej sukcesji

02.10.2017 Pobierz PDF

• Matthias Peuckert, były manager Amazona, przejmie miejsce CEO w windeln.de SE w 2018
• Kontrakt członków zarządu, dwóch założycieli i co-CEO, Konstantina Urbana i Alexandra Branda wygasną zgodnie z umową 31 Marca 2018. Oboje odchodzą na jak najlepszych warunkach i będą dalej ściśle związani z firmą jako udziałowcy.
• Dr. Nikolaus Weinberger (CFO) i Jürgen Vedie (COO) pozostaną na swoich pozycjach w zarządzie.


Rada Nadzorcza windeln.de SE, jednego z największych sprzedawców online z artykułami dla dzieci oraz niemowlaków i spółka w portfelu MCI od 2012 roku, powołała Matthiasa Peuckerta na nowego Prezesa Zarządu windeln.de SE. Jest on powołany na 3 lat, zaczynając w 2018. Matthias Peuckert ma wiele lat doświadczenia w e-commerce. Od 2003 roku był aktywny na różnych stanowiskach w Amazon, przez ostatnie lata był odpowiedzialny, jako jeden z seniorów za zarządzanie obszarami „Podstawowe Dobra Konsumpcyjne“ (włączając w to produkty dla niemowlaków), „Działalność Detaliczna i Inicjatywy” oraz „Ceny i Projekty” dla regionu Niemiec.

„Jesteśmy zaszczyceni, by mieć na pokładzie w kolejnej ważnej fazie wzrostu spółki, tak doświadczonego managera w sektorze e-commerce jak Matthias Peuckert. Rada Nadzorcza jest przekonana o tym, że wybrała właściwą osobę, by poprowadzić spółkę windeln.de zarówno strategicznie jak i operacyjnie pomyślnie w przyszłość. Chciałbym tym samym podziękować dwóm założycielom i co-CEO Konstantynowi Urbanowi i Alexandrowi Brandiemu w imieniu całej firmy za wybitny dorobek pionierski i za prace w rozówj windeln.de, która jest teraz międzynarodową firmą e-commerce z ponad 200 millionami euro obrotu.” – skomentował Willi Schwerdtle, Przewodniczacy Rady Nadzorczej wideln.de SE

02.10.2017 Pobierz PDF