RB nr 28/2009 (29.05.2009)

Komisja Nadzoru Finasowego
Temat: Nowa Rada Nadzorcza MCI Management S.A.
Podstawa prawna: § 5 ust. 21 i 22 oraz § 27 i § 28 RO

Zarząd Spółki MCI Management S.A. informuje, że na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbyło się w dniu 28 maja 2009 r., działając w oparciu o postanowienia art. 386 KSH oraz § 14 ust. 10 Statutu Spółki, Walne Zgromadzenie stwierdziło wygaśnięcie mandatów następujących członków Rady Nadzorczej MCI Management S.A. skutkiem upływu ich kadencji, to jest panów:
 Huberta Janiszewskiego – Przewodniczącego Rady Nadzorczej,
 Waldemara Sielskiego – Członka Rady Nadzorczej,
 Wojciecha Siewierskiego – Członka Rady Nadzorczej
albowiem podczas obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zostało zatwierdzone sprawozdanie finansowe Spółki za ostatni pełny rok obrotowy (2008) pełnienia funkcji przez każdego z nich trzyletniej kadencji w Radzie Nadzorczej Spółki. Dodatkowo podczas obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia została podjęta uchwała o odwołaniu Dariusza Adamiuka, będącego członkiem Rady Nadzorczej MCI Management S.A.
W dniu 28 maja 2009 roku weszła w życie rezygnacja z mandatu członka Rady Nadzorczej pana Wiesława Rozłuckiego uzasadniona upływem jego trzyletniej kadencji w Radzie Nadzorczej Emitenta.
W celu ustalenia nowej sześcioosobowej Rady Nadzorczej Zwyczajne Walne Zgromadzenie MCI Management S.A. w dniu 28 maja 2009 roku powołało w skład Rady Nadzorczej nowe trzyletnie kadencje następujące osoby:
 Huberta Janiszewskiego
 Waldemara Sielskiego
 Wojciecha Siewierskiego
 Andrzeja Olechowskiego
 Sławomira Lachowskiego.

W dniu 28 maja 2009 r. decyzją akcjonariusza Czechowicz Ventures Sp. z o.o. powołano na trzyletnią kadencję szóstego członka Rady Nadzorczej – Pana Dariusza Adamiuka.

W załączeniu życiorysy członków nowej Rady Nadzorczej:

Hubert Janiszewski
Doktor nauk ekonomicznych, obecnie członek Rady Nadzorczej Deutsche Bank Polska SA, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Bank PBC SA oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej spółek Unimil SA i Elstaroils SA, a także Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej PGF SA, ponadto Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu. Absolwent Politechniki Warszawskiej, SGPiS i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Pradze. W latach dziewięćdziesiątych pracował w takich renomowanych instytucjach jak: Deutsche Bank AG w Londynie, Deutsche Bank Polska SA, United Nations Industrial Development Organisation w Wiedniu, Departament (MHZ potem MWGZ), Agencja Inwestycji Zagranicznych w Warszawie, PIC Ltd. w Londynie, HSBC Financial Services w Warszawie, Bankers Trust Company w Londynie oraz w Polsce, piastując tam wysokie stanowiska na szczeblu dyrektorskim, prezesa zarządu, a także wiceprezesa. Do osiągnięć zawodowych należy zaliczyć ponadto doradztwo strategiczne dla rządów między innymi: Turcji (1976), Algierii (1977), Portugalii (1977-1980), Filipin (1974-1976), Tajlandii (1979/80), Malezji (1981), CHRL (1979), Etiopii (1978), Nigerii (1979) i innych; organizacja i oprzyrządowanie ustawowe dla powstania Agencji Inwestycji Zagranicznych (powstanie pierwszych ok. 4.000 spółek jv (1988-90)); wiodąca rola w prywatyzacji spółek Goplana SA, Winiary SA. W latach 1993-1995 był członkiem Rady Ekonomicznej przy Lechu Wałęsie, ówczesnym Prezydencie RP.
Hubert Janiszewski nie prowadzi innej działalności konkurencyjnej w stosunku do MCI i nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.

Waldemar Sielski
Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim i Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na SGPiS. W latach 1985-1989 był konsultantem ds. komputeryzacji w Biurze UNIDO (United Nations Industrial Development Organization) w Warszawie. W okresie 1991-1992 pracował w warszawskim biurze Olivetti. Od 1992 roku do 2000 roku Dyrektor Generalny Microsoft Sp. z o.o. Twórca polskiego biura Microsoft Corporation i polityki tej firmy w jej pierwszych 8 latach obecności na polskim rynku. W styczniu 2000 roku otrzymał nagrodę INFOSTAR’99, jako Człowiek Roku’99 w dziedzinie Osiągnięć Biznesowych, za swój wkład w rozwój polskiego rynku oprogramowania. Był Wiceprzewodniczącym Komitetu Programowego III Kongresu Informatyki Polskiej. Obecnie piastuje funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Naukowej Fundacji Multis Multum, jest inwestorem w branży komputerowej, medycznej i rolniczej. Działa także jako ekspert w programie Interkl@sa, aktywnie uczestniczy w pracach Polskiej Platformy Technologii Mobilnych i Bezprzewodowych oraz Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.
Waldemar Sielski nie prowadzi innej działalności konkurencyjnej w stosunku do MCI i nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.

Wojciech Siewierski
Absolwent Fletcher School of Law and Diplomacy ze specjalizacją w zakresie telekomunikacji i prawa handlowego oraz absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kursy MBA na Harvard Business School. Obecnie Senior Executive Director w DoCoMo Europe Ltd. w Londynie oraz Executive Director NTT DoCoMo Inc. w Tokyo. Odpowiedzialny za inwestycje w nowe technologie typu venture. W latach 1998-2004 Director a następnie Executive Director of the Global Business Department, NTT DoCoMo w Tokyo. Nadzorował największe inwestycje zagraniczne NTT DoCoMo – m.in. inwestycję o wartości 4 miliardów dolarów – KPN Mobile w Holandii oraz kupno udziałów w Hutchison 3G w Wielkiej Brytanii.
Współtwórca największego na świecie portalu komórkowego i-mode. Po sukcesie i-mode w Japonii (45 milionów użytkowników) był głównym wykonawca projektu wprowadzenia i-mode na rynkach Holandii, Niemiec, Hiszpanii, Singapuru, Australii i Taiwanu. Jako pierwszy wprowadził aplikację Java do telefonów komórkowych poprzez zawarcie strategicznego partnerstwa pomiędzy NTT DoCoMo i Sun Microsystems (1998). Brał aktywny udział w przygotowaniach NTT DoCoMo do wejścia na giełdę w Tokyo (1998). W latach 1996-1998 był konsultantem do spraw handlu i inwestycji międzynarodowych w Anchor Enterprises w Bostonie, USA. W latach 1991-1995 był wicekonsulem, a następnie konsulem w nowo otwartym Konsulacie Generalnym RP w Los Angeles.
Wojciech Siewierski nie prowadzi innej działalności konkurencyjnej w stosunku do MCI i nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.

Dariusz Adamiuk
Absolwent The University of Auckland, School of Commerce & Economics and Graduate School of Business i Politechniki Warszawskiej, po powrocie do kraju z wieloletniej emigracji (w roku 1994) pracował w dziedzinie bankowości inwestycyjnej i zarządzaniu aktywami. Zajmował się prywatyzacjami, międzynarodowymi fuzjami i przejęciami przedsiębiorstw, pozyskiwaniem finansowania (zarówno na rynkach prywatnych jak i publicznych) oraz zarządzaniem takimi klasami aktywów jak: akcje notowane, instrumenty stałodochodowe, derywatywy walutowe i procentowe jak również aktywa alternatywne. Ma doświadczenie transakcyjne z takich sektorów jak: bankowość, ubezpieczenia, mass media, sektor paliwowy i elektroenergetyczny, ciężka chemia, stocznie, telekomunikacja, rolnictwo, produkty sanitarne i przemysł samochodowy. W Polsce pełnił funkcje Prezesa PZU Asset Management S.A., Wiceprezesa ds. Inwestycji w PTE PZU S.A., i Dyrektora w PZU S.A. (Biuro Inwestycji Finansowych). Dodatkowo, jako doradca Prezesów PZU S.A., PZU Życie S.A. i TFI PZU S.A. był odpowiedzialny za szereg strategicznych transakcji, za tworzenie funduszy inwestycyjnych oraz za przygotowanie strategii dotyczącej Aktywów Alternatywnych. Wcześniej szef bankowości inwestycyjnej w banku ABN Amro (Polska) gdzie budował tę linie biznesową od podstaw i był odpowiedzialny za szereg transakcji na rynkach kapitałowych i transakcji typu Cross-Border M&A. Był również Senior Managerem Corporate Finance w Price Waterhouse (Polska). Obecnie doradca finansowy w sektorze paliwowym.

Andrzej Olechowski
Były minister finansów (1992) i spraw zagranicznych (1993-95). Kandydat w wyborach Prezydenta RP (2000). Był również doradcą ds. gospodarczych prezydenta Lecha Wałęsy (1992-93 i 1995); starszym doradcą EBOiR (1992-93); sekretarzem stanu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą (1991-92); pierwszym zastępcą prezesa NBP (1989-91); ekonomistą w Banku Światowym (1985-87) i UNCTAD (1982-84); oraz przewodniczącym Rady Gminy Warszawa-Wilanów (1994-98).
Pełnił funkcje członka lub przewodniczącego rad nadzorczych: EXBUDu, Philips Lighting Polska, Banku Rolno-Przemysłowego, Banku Turystyki (Banku Wschodnio-Europejskiego), Czytelnika, LOTu, Polish-American Enterprise Fund, ABB Polska, Atlantis, PGF, Central Europe Trust Polska, PKO/Handlowy PTE, Europejskiego Funduszu Hipotecznego i PKN Orlen. Obecnie zasiada w radach nadzorczych: Banku Handlowego, Euronetu, Layetana Developments Polska. Jest członkiem komitetów doradczych: ACE, Citigroup Europe, Macquarie European Infrastructure Funds.
Jest europejskim wiceprzewodniczącym The Trilateral Commission oraz członkiem władz, m.in.: Fundacji Stefana Batorego, Instytutu Spraw Publicznych, Towarzystwa Ekonomiczno-Społecznego.

Sławomir Lachowski
Ukończył z wyróżnieniem wyższe studia ekonomiczne na Wydziale Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania Statystyki (obecnie SGH) w Warszawie, studiował również makroekonomię na uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji i na Uniwersytecie Zurychskim. Absolwent Advanced Management Programme w INSEAD (Fontainebleau, Francja) oraz Stanford Executive Program (Stanford). W okresie maj 2000- kwiecień 2001 r. członek zarządu BRE Banku, a następnie wiceprezes zarządu i dyrektor Banku ds. bankowości detalicznej. Twórca mBanku – pierwszego, wirtualnego banku w Polsce oraz MultiBanku. Od listopada 2004 do marca 2008 Prezes Zarządu BRE Banku. W latach 1998-2000 pełnił również funkcję wiceprezesa zarządu PKO BP, nadzorując bańkowość detaliczną, korporacyjną i inwestycyjną. Przed objęciem stanowiska w PKO BP w latach 1993–1998 był wiceprezesem i pierwszym zastępcą prezesa banku PBG S.A., wchodzącego w skład grupy bankowej Pekao S.A. Przez wiele lat był pracownikiem Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGPiS. Członek Rady Nadzorczej Hochtief Construction AG i RTS Widzew SA Jest też członkiem rady Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Pan Sławomir Lachowski nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Spółki, ani nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej, ani nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu. Pan Sławomir Lachowski nie jest wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych, o którym mowa w art. 55 Ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym

Data publikacji raportu: 29/05/2009 22:59