Zespół zarządzający

Tomasz Czechowicz

Managing Partner, Chief Investment Officer, Chief Executive Officer

Private Equity / Venture Capital

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz programu Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Minnesota.

 • Przedsiębiorca od 1985 roku. Od ponad 20 lat, inwestor Venture Capital/Private Equity. Założyciel i Partner Zarządzający w MCI Capital - jednym z czołowych europejskich funduszy private equity, specjalizującym się w inwestycjach w nowe technologię oraz cyfryzację. W latach 1990-1998 współzałożyciel oraz Prezes JTT Computer SA – wiodącego producenta komputerów w Europie Środkowej z przychodami ponad 100 milionów dolarów.
 • Jeden z laureatów zestawienia „Top Menedżerów 2015 roku” przez magazyn Bloomberg Businessweek Polska. Prelegent na wielu konferencjach PE/VC, łącznie z Noah. Członek Rad Nadzorczych oraz organów doradczych spółek z portfela MCI Capital w całej Europie. Już w 2001 r. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos przyznało Tomaszowi Czechowiczowi tytuł Globalnego Lidera Jutra za niezwykłe wyczucie rynku, profesjonalizm, wizję oraz skuteczność biznesową. Tytuł jednego z dziesięciu najbardziej wpływowych ludzi w Europejskim Internecie w rankingu TOP 10 Business Weeka w 2000 r.

Ewa Ogryczak

Senior Partner, Chief Operating Officer

Ewa Ogryczak ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. W 2009 r. uzyskała uprawnienia Biegłego Rewidenta. Była uczestniczką wielu szkoleń oraz kursów z obszaru finansów i rachunkowości. Doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowisku Partnera oraz Dyrektora warszawskiego oddziału Spółki PKF Consult Sp. z o.o. (wcześniej PKF Audyt Sp. z o.o.) oraz Managera w firmie audytorskiej KPMG Audyt Sp. z o.o.

Do Grupy MCI dołączyła w maju 2014 r. W czerwcu 2015 r. objęła stanowisko Wiceprezesa Zarządu i CFO w MCI Capital S.A. Pełni również funkcję Wiceprezesa Zarządu Private Equity Managers S.A.  

Arek Podziewski

Partner, Private Equity

Industry and B2B Services
 • Pełni funkcję Partnera w ramach funduszu MCI.EuroVentures.
 • Posiada 15 lata doświadczenia w realizacji transakcji typu private equity w Polsce i w regionie CEE.
 • W latach 2012-2017 kierował polskim biurem Darby Private Equity, a latach 2002-2011 pracował w Innova Capital.
 • W latach 1998-2012 był konsultantem i project managerem w Monitor Company i BCG, gdzie realizował projekty doradcze dla klientów w sektorze TMT, FMCG i usług finansowych.
 • Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Dołączył do zespołu na początku 2018 roku.

Michał Staszkiewicz

Chief Fundraising Officer

FUNDRAISING
 • Michał Staszkiewicz jest wiceprezesem zarządu MCI Capital TFI odpowiedzialnym za dystrybucję funduszy inwestycyjnych.
 • Przed dołączeniem do grupy MCI, pełnił funkcje zarządcze w grupie Franklin Templeton Investments od 2006 r. Przed tym kierował departamentem sprzedaży w Pioneer Pekao Investment Management S.A. oraz odpowiadał za relację z dystrybutorami w Pioneer Pekao TFI S.A.
 • Michał Staszkiewicz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (licencjat na kierunku finanse i bankowość) i Wyższej Szkoły Zarzadzania i Marketingu (magister zarządzania i marketingu) oraz posiada Claritas Investment Certificate nr 2206 wydany przez Instytut CFA.
 • Dołączył do zespołu w 2018 roku.

Krzysztof Stupnicki

Partner

Fundraising

Krzysztof Stupnicki odpowiada za fundraising w ramach MCI Capital S.A.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w następujących podmiotach:  Instytut Gospodarki Światowej, SGPiS (SGH) 1987-1989, Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Przekształceń Własnościowych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Przekształceń Własnościowych, 1989-1991, Credit Suisse First Boston 1992-1995 jako Przedstawiciel na Polskę, oraz jako Prezes Zarządu w ING Investment Management Polska SA 1996-2002, Prezes Zarządu w AIG TFI SA,  potem Amplico i Metlife 2003-2014, Dyrektor ds. Inwestycji AIG/ALICO, Polska i Nowe Rynki 2002-2012, Dyrektor ds. Inwestycji Metlife, Europa Centralna 2012-2014, Prezes Zarządu BEST TFI SA 2015-2016.

Ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) na kierunku finanse i ekonometria. Studiował ekonomię na  Cornell University, USA oraz zarządzanie w CEDEP/INSEAD, Francja.

Dołączył do zespołu w 2017 roku.

Wojciech Marcińczyk

Partner

Fundraising

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w zakresie zarządzania finansami w branżach telekomunikacja, ICT, usługi finansowe, konsulting.

Odpowiedzialny jest za fundraising Private Equity Managers S.A.

 • 2009–2010 Dyrektor Finansowy/Członek Zarządu Exatel S.A. oraz Członek Rady Nadzorczej Niezależnego Operatora Międzystrefowego Sp. z o.o. i E-Telbank Sp. z o.o.
 • 2007-2009 - Dyrektor Finansowy/Członek Zarządu Billbird S.A./GTECH
 • 2007 - Deloitte Business Consulting S.A., obszar Finance Transformation
 • 1996-2006 Zastępca Dyrektora Kontrolingu oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu i Zarządzania Aktywami w Polskiej Telefonii Cyfrowej S-ka z o.o.
 • Absolwent Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie Illinois
 • Członek Association of Chartered Certificated Accountants (ACCA).

Posiada wykształcenie wyższe, zdobyte na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (Rachunkowość i Finanse), oraz na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej (Automatyka i Robotyka).

Dołączył do zespołu 2010 roku.

Tomasz Danis

Partner, Venture Capital

Ecommerce/Marketplaces and SaaS
 • Pełni funkcję Partnera; współzarządza funduszem Internet Ventures FIZ oraz MCI.TechVentures 1.0
 • Pracował w LinkedIn w Kalifornii, gdzie był odpowiedzialny za budowę strategii konkurencji na rynku europejskim
 • W latach 2002-2005 oraz 2007-2012 był związany z McKinsey & Company, gdzie jako Engagement Manager realizował projekty strategiczne oraz inwestycyjne (w tym z obszaru M&A) dla największych europejskich firm skoncentrowanych na sektorach telekomunikacji i mediów, ale także dla wiodących podmiotów z branży energetycznej, paliwowej, FMCG oraz Private Equity.
 • W 2012 roku objął funkcję Dyrektora Zarządzającego Rocket Internet CEE, największego na świecie inkubatora przedsięwzięć typu e-commerce, gdzie był odpowiedzialny za identyfikację nowych inwestycji, pozyskiwanie kapitału, a także powoływanie do działania nowych startup-ów oraz rozwój spółek portfelowych Rocket w fazie wzrostu.
 • Dołączył do zespołu w 2013 roku.

Maciej Kowalski

Partner, Private Equity

Retail and TMT
 • Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Finanse i Bankowość. Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej.
 • Doświadczenie zawodowe zdobywał kolejno w Deloitte i Orange Polska S.A a ostatnio w CAG Sp. z o.o. Sp.k., gdzie prowadził transakcje prywatne i publiczne w sektorach telekomunikacji, internetowym, e-commerce, dystrybucji, handlu detalicznego, infrastruktury, przemysłowym, spożywczym, energii odnawialnej.
 • Dołączył do zespołu w 2014 roku.

Krzysztof Konopiński

Partner, Private Equity

Medtech and FoodTech/AgroTech
 • Certyfikowany Financial Risk Manager (FRM), członek Global Association of Risk Professionals (GARP). 
 • Posiada ponad 12 lat doświadczenia w finansach, bankowości, zarządzaniu ryzykiem i strukturyzowaniu transakcji. Jest ekspertem w obszarze usług finansowych, fintechu, rynku agro, usług dla służby zdrowia i e-commerce.
 • Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w zakresie zarządzania finansami i rachunkowości. Ukończył również kurs dla kandydatów na doradców inwestycyjnych.
 • Swoją drogę zawodową rozpoczynał w KPMG, w zespole przeprowadzającym audyty banków i instytucji finansowych. W latach 2004-2010 pracował w Departamencie Controllingu i Informacji Zarządczej mBank S.A. W roku 2010 dołączył do zespołu KGHM TFI S.A. jako Kontroler Finansowy. W latach 2011-2014 związany z PKO BP BANKOWY PTE S.A., w którym odpowiadał za pomiar i zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym i operacyjnym oraz uczestniczył w pracach komitetu inwestycyjnego.
 • Dołączył do zespołu w 2014 roku.

Łukasz Wierdak

Investment Partner, Private Equity

Fintech and TMT
Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe w branżach private equity oraz bankowości inwestycyjnej w Warszawie i Londynie, pracując dla uznanych instytucji, takich jak Citigroup, Penta Investments, CAG oraz obecnie dla MCI Capital / Private Equity Managers. W trakcie pracy zawodowej był zaangażowany w ponad 20 projektów inwestycyjnych, zarówno po stronie buy-side jak i sell-side (w roli właściciela lub doradcy). Do najważniejszych transakcji należą m.in.: przejęcie 100% akcji Mobiltek/Dotpay oraz 51% akcji eCard; inwestycja, a następnie wyjście z pakietu mniejszościowego w Netii, przygotowanie spółki i przeprowadzenie wyjścia z Mediasoft Polska (eBroker); inne projekty z udziałem spółek takich jak: Bakalland, MK Żary, Promedica24, Grupa Iglokrak. Zarządzający funduszem Helix Ventures Partners oraz prowadzący projekty inwestycyjne w funduszu MCI.EuroVentures 1.0. Dołączył do zespołu w 2013 roku.

Maciej Bogaczyk

Venture Capital

Fintech, Entertainment

Norbert Kruszewski

Venture Capital

IOT and MedTec

Wojciech Walniczek

Venture Capital

Foodtech & Mobility
W MCI zajmuje się inwestycjami w firmy we wczesnej i we wzrostowej fazie rozwoju w obszarach FinTech, marketplace, SaaS i e-commerce. Przed MCI Wojtek pracował przez blisko 6 lat w McKinsey & Company, ostatnio jako Engagement Manager, gdzie kierował lub przeprowadził ponad 30 projektów strategicznych, cyfrowych i inwestycyjnych w branży telekomunikacyjnej, finansowej i handlowej. Dołączając do McKinsey posiadał on doświadczenie w usługach transakcyjnych zdobyte w KPMG w Zurychu jak i w bankowości inwestycyjnej (M&A) zdobyte w Credit Suisse w Londynie. Wojtek posiada tytuł MBA z Harvard Business School, magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Studiował również biznes międzynarodowy na ESCP-EAP w Londynie. Dołączył do zespołu MCI na początku 2017 roku.

Michał Wrzołek

Venture Capital

Marketplaces and SaaS
Michał posiada 12 lat doświadczenia zawodowego w branży venture capital/private equity, bankowości inwestycyjnej i doradztwa strategicznego. Pracuje na rzecz funduszu wczesnej fazy wzrostu Internet Ventures, prowadząc transakcje, lecz przede wszystkim zajmując się zarządzaniem portfelem i wspieraniem wzrostu spółek portfelowych. Przed MCI pracował dla McKinsey & Company jako Implementation Manager, wdrażając kluczowe inicjatywy strategiczne u największych klientów. Doświadczenia transakcyjne i doradcze zdobywał także w Azimutus i PwC, realizując ponad 50 projektów zarówno transakcyjnych buy-side i sell-side, jak i strategicznych (m.in. tworzenie, weryfikacja i implementacja strategii, poprawa sprzedaży i obsługi klienta). Dołączył do zespołu w 2015 roku.

Sebastian Millinder

Private Equity

Retail and TMT