BETA VERSION

Aktualności

Krzysztof Stupnicki wiceprezesem MCI Capital S.A.

12.07.2017 Pobierz PDF

Decyzją Rady Nadzorczej MCI Capital S.A. Krzysztof Stupnicki obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu i odpowiadać będzie za obszar finansowania Grupy MCI. Wojciech Marcińczyk przechodzi do zarządu MCI Capital TFI, gdzie będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

Krzysztof Stupnicki przez wiele lat zajmował się zarządzaniem portfelami funduszy inwestycyjnych, emerytalnych i ubezpieczeniowych. Z rynkami finansowymi związany jest od początku lat 90-tych. Przez ostatnie lata zajmował się także pozyskiwaniem finansowania dłużnego. W czasie swojej dotychczasowej kariery związany był m.in. z ING, Credit Suisse, AIG, Metlife oraz Best TFI. Od lutego br. zasiada w zarządzie MCI Management Sp. z o.o., spółki będącej głównym udziałowcem giełdowej MCI Capital S.A.

Zarówno w gronie zarządu jak i inwestorów, dyskutowaliśmy o dywersyfikacji sposobów pozyskania kapitału dla Grupy. Stąd decyzja o nominacji dla Krzysztofa Stupnickiego, którego bogate doświadczenie będziemy chcieli spożytkować w obszarze finansowania dłużnego. Wojciech Marcińczyk,, w ramach Grupy PEM/MCI, jako wiceprezes MCI Capital TFI, będzie intensyfikował prace związane z pozyskiwaniem finansowania dla Grupy PEM oraz Funduszy zarządzanych przez Spółki z Grupy – powiedział Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital S.A. oraz MCI Management Sp. z o.o.

Do innych zadań Wojciecha Marcińczyka należą m.in. współpraca z instytucjami finansowymi i bankami, emisje obligacji, pozyskanie finansowania do funduszy commitmentowych oraz Fund-of-Funds.

Po zmianach, w zarządzie MCI Capital S.A. zasiadają cztery osoby. Obok Tomasza Czechowicza i Krzysztofa Stupnickiego, jest to Ewa Ogryczak – wiceprezes zarządu oraz CFO, oraz Tomasz Masiarz – członek zarządu.

12.07.2017 Pobierz PDF