Azimo uruchamia przekazy pieniężne przez SMS

Azimo, brytyjsko-polski startup z portfela funduszu MCI.TechVentures, oferujący międzynarodowe przelewy pieniężne, uruchomił wraz z początkiem kwietnia innowacyjną usługę finansową, która rewolucjonizuje sposób, w jaki przekazywane są pieniądze pomiędzy krajami.

Zasada działania nowej usługi Azimo jest prosta – wystarczy, że użytkownicy wybiorą odbiorców ze swoich kontaktów telefonicznych, aby wysłać im pieniądze. Odbiorca otrzyma wiadomość SMS z linkiem, dzięki któremu pobierze aplikację Azimo i odbierze środki, które dotrą bezpośrednio na jego konto.

Od 4 kwietnia także każdy w Polsce ma możliwość poproszenia o wpłatę na swoje konto każdego mieszkańca strefy Euro i Wielkiej Brytanii, a pieniądze dotrą do nich natychmiast – wystarczy do tego numer telefonu komórkowego. Wszystkie funkcje, czyli wysyłanie pieniędzy, prośba o wpłatę i otrzymywanie przelewów na numer telefonu zostaną uruchomione w ciągu roku większości z ponad 190 krajów obsługiwanych przez Azimo.

Nowa funkcjonalność umożliwi także milionom imigrantów przesyłanie pieniędzy zagranicę w najszybszy i najbardziej opłacalny sposób, unikając przy tym niekorzystnych przewalutowań oraz wysokich opłat transakcyjnych. Z raportu opublikowanego przez Bank Światowy wynika, iż ponad 250 mln emigrantów wysyła rocznie transgraniczne transfery o wartości przekraczającej 690 mld USD. 70 proc. z nich trafia do krajów rozwijających się, głównie do Indii, Chin oraz na Filipiny.

Od 2015 roku jednym z inwestorów w Azimo jest fundusz MCI.TechVentures, powiązany z MCI Capital, który obok inwestycji w europejskie firmy fintechowe, jest także zaangażowany w rozwój spółek Dotpay i eCard w Polsce.

Data publikacji wpisu: 13/04/2017 16:17